Ny skribent: Siri Johnsen


Av Yngve Bergheim
Siri er ikke bare ny TromsøBy-skribent, hun er også siste tilskudd til redaksjonen.

Navn/brukernavn Siri Johnsen

Fødselsår 1971

Utdanning/Yrke
Sosialantropologi hovedfag (Cand polit) fra Universitetet i Tromsø. Ferdig i 1998. Skrev hovedoppgaven ”Jalan, Jalan! En sosialantropologisk analyse av backpackere i Nusa Tenggara, Indonesia”. Som en kuriositet kan jeg nevne at jeg som del av min utdannelse har seks vekttall i lyssetting fra Universitetet i Trondheim (nå NTNU), som del av praksiseksamen på grunnfag i drama og teater. Arbeider nå på Senter for samiske studier, Universitetet i Tromsø.

Tre gode musikkplater

  • Grant lee Buffalo - Fuzzy
  • Niko Valkeapää - Sierra
  • Joni Mitchell - Blue

Tre gode bøker

  • Lars Saabye Christensen - Amatøren
  • Alexander McCall Smith – Damenes detektivbyrå nr. 1
  • Steven Jay Schneider – 1001 filmer du må se før du dør

Det beste med Tromsø
At vi stadig får et bedre kulturtilbud her; Hålogaland teaters i eget bygg, en internasjonal filmfestival i stadig fremgang, flerkinosal, og til sist; endelig et filmens hus i Tromsø.

Det verste med Tromsø
At vi ikke kan sette motor på øya, å dra til steder med bedre vær, sånn innimellom. Når høsten blir litt for kald og mørk.

Tags:

Om Yngve Bergheim


Yngve Bergheims bilde

Fullt navn
Yngve W. Bergheim

Fødsesdato
25 feb 1978

Motto
Gid du faar en halv time i himmelen før djevelen vet at du er død

Vis fullstendig brukerprofil

Io.no – Et lite søk unna!
Finn bedrifter i Tromsø.

Liker du å dra på konserter, kino eller teater?

Bli med i TromsoBy.no da vel :-)