Av Nordlysfestivalen
Tre pianister går videre til finalen på Hovedscenen på KulturHuset fredag 19. juni kl 1930 og skal kjempe om førsteprisen på 30 000 EURO. Avgjørelsen har falt, og de tre finalistene i Top of The World International Piano Competition, Tromsø, er:
Mariangela Vacatello
Serhiy Salov
Mayumi Sakamoto
Finalistene blir akkompagnert av Karelia Philharmonic Orchestra - et 50 manns symfoniorkester direkte fra Russland.
Av 361 søkere fra 56 land har valget falt. Det har vært noen flotte dager med pianokonserter i verdensklasse! Alle 22 som ble invitert til konkurransen har levert fantastiske prestasjoner og det er meldt inn fra juryen at nivået har vært svært høyt på alle deltakerne.
Konserten blir også direktesendt på NRK P2/Klassisk og som podcast, og både publikummere og radiolyttere inviteres til å stemme på egen favoritt som da vinner publikumsprisen og spilleoppdrag på Nordlysfestivalen 2010.
Dette blir en kveld spekket med mektige konsertopplevelser og store avgjørelser!
For billetter. se www.billetten.as eller ring tlf 815 48 815. Billettene koster kr 250,- i salen, kr 215,- på galleri og kr 125,- for studenter/barn











