Tromsø Filmklubb viser Gud Griper Inn

gud_griper_inn.jpg

Av kaiarne
Palestina-temaet fortsetter med mild satire og krass kritikk fra trykk-kokeren i Midtøsten
17 feb 2010 - 19:00
17 feb 2010 - 21:00

Gud griper inn forteller en kjærlighetshistorie mellom en palestinsk mann i Jerusalem og en palestinsk kvinne i Ramallah. Mannen veksler mellom å passe sin syke far og pleie kjærlighetsforholdet. Han prøver å holde liv i begge.

På grunn av den politiske situasjonen er kvinnen forhindret fra å forlate Ramallah. Siden de ikke kan krysse den israelske kontrollposten mellom de to byene, møtes paret på et øde sted like ved siden av. For å takle presset av beleiringen og bevare kjærligheten leker paret med fantastiske fluktplaner. Fortrengt begjær begynner å frembringe voldelig gjengjeldelse og deres sinte hjerter slår tilbake med kraftfulle salver av spektakulær fantasi.

Gud griper inn foregår i Midtøsten og det er selvsagt verken tilfeldig eller uten betydning. Det er der vi for tiden finner den verste manifestasjonen av en type svart/hvitt-tenkning kulturell virksomhet kan søke å motvirke. Men du finner undertrykkelse og okkupasjon overalt. Berlusconi, Blair og Bush er alle okkupanter. De okkuperer folks virkelighetsforståelse, valgmuligheter og frihet.

Filmen innledes av Palestinakomiteens Ungdom.

Gud griper inn
Yadon Ilaheyya
Palestina, 2002

Regi: Elia Suleiman
Skuespillere: Elia Suleiman, Manal Khader
Lengde: 92 min.
Tekst:
Distributør: Arthaus

Omtale hentet fra Arthaus

Tags:

Om kaiarne


kaiarnes bilde

Fødsesdato
8 feb 1977

Vis fullstendig brukerprofil

Anbefalinger fra kalenderen



Io.no – Et lite søk unna!
Finn bedrifter i Tromsø.

Liker du å dra på konserter, kino eller teater?

Bli med i TromsoBy.no da vel :-)


Legg inn arrangement


Dette arrangementet er lagt inn av en TromsoBy.no-bruker. Du kan også legg inn arrangement, her legger du inn arrangement.